martindef has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Louis & Luca: Mission to the Moon

Louis & Luca: Mission to the Moon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Checkered Ninja

Checkered Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Monkey and the Mouth

The Monkey and the Mouth

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harajuku

Harajuku

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry