• I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • Project Power

  • Nasha Natasha

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Making of Not Alone in Here

    ★★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Shadowed

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Frontman

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • There Comes a Knocking

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Dela Thinking Machine

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Platform

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Shaft

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½