Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Edit this entry  
13
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
Edit this entry  
11
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rolling Infinity

Rolling Infinity

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cheats

Cheats

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
MarMar

MarMar

×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry  
09
There Comes a Knocking

There Comes a Knocking

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Return

Return

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Baggage Buster

Baggage Buster

1941
×
Edit this entry  
01
Goofy's Glider

Goofy's Glider

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Art of Self Defense

The Art of Self Defense

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
31
Night Music

Night Music

1986
×
Edit this entry  
31
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
½
Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
Edit this entry  
30
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry