robyn has logged 51 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Look Who's Toxic

Look Who's Toxic

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Campfire Tales

Campfire Tales

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cyber Bandits

Cyber Bandits

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Bless the Child

Bless the Child

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Teach Us All

Teach Us All

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Project: Metalbeast

Project: Metalbeast

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
H.E. Double Hockey Sticks

H.E. Double Hockey Sticks

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampire Vixens from Venus

Vampire Vixens from Venus

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jessica Darling's It List

Jessica Darling's It List

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shredder Orpheus

Shredder Orpheus

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Time

Star Time

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Mask

Death Mask

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chickboxer

Chickboxer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
S.F.W.

S.F.W.

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorority House Vampires

Sorority House Vampires

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Man's Curve

Dead Man's Curve

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Time to Die

A Time to Die

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
And You Thought Your Parents Were Weird!

And You Thought Your Parents Were Weird!

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Sleep with a Vampire

To Sleep with a Vampire

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Addiction

The Addiction

1995
×
Read the review Edit this entry  
08
Eve of Destruction

Eve of Destruction

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mother, May I Sleep with Danger?

Mother, May I Sleep with Danger?

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Punk Vacation

Punk Vacation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Demolition University

Demolition University

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Bonnie and Klepto Clyde

Teenage Bonnie and Klepto Clyde

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Electra

Electra

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Revenge of the Radioactive Reporter

Revenge of the Radioactive Reporter

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the 60 Foot Centerfold

Attack of the 60 Foot Centerfold

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murdercycle

Murdercycle

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Hologram Man

Hologram Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Girl

Girl

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
O

O

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry