Princess Leia has logged 246 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
xXx

xXx

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rudolph and Frosty's Christmas in July

Rudolph and Frosty's Christmas in July

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Stingiest Man in Town

The Stingiest Man in Town

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Corn Chips

Corn Chips

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
03
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friendly Persuasion

Friendly Persuasion

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry