Sort by

Princess Leia has logged 228 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Annie Get Your Gun

Annie Get Your Gun

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★★
Edit this entry  
18
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
North to Alaska

North to Alaska

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Grey

The Grey

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Winter

Winter

1930
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Polar Trappers

Polar Trappers

1938
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
George & A.J.

George & A.J.

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Simple Things

The Simple Things

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry