Sort by

martinjacob49 has logged 32 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Change of Clothes

A Change of Clothes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big

Big

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlotte's Web

Charlotte's Web

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry