Sort by

martinjacob49 has logged 478 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Small One

The Small One

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brave Little Toaster to the Rescue

The Brave Little Toaster to the Rescue

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry