• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ibiza

    ★★★½

  • Lifeboat

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Black Sheep

    ★★★★

  • The Rachel Divide

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • End Game

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • You Shall Not Sleep

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½