Martin has logged 435 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
2 Guns

2 Guns

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Klown

Klown

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cleanflix

Cleanflix

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombie Ass: Toilet of the Dead

Zombie Ass: Toilet of the Dead

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
More Blood, More Heart: The Making of Hobo with a Shotgun

More Blood, More Heart: The Making of Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harvey

Harvey

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cock and Bull Story

A Cock and Bull Story

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Wall Street

Assault on Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Severance

Severance

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything or Nothing

Everything or Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry