sara has logged 203 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
3 Idiotas

3 Idiotas

2017
×
Edit this entry  
27
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Landline

Landline

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Gidget

Gidget

1959
×
★★★
Edit this entry  
17
Blondie

Blondie

1938
×
★★
Edit this entry  
17
Bolero Inmortal

Bolero Inmortal

1958
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bratz

Bratz

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
Edit this entry  
02
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Hunky Dory

Hunky Dory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Das dunkle Haus

Das dunkle Haus

2011
×
Edit this entry  
21
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★
Edit this entry  
21
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
We Are the Nobles

We Are the Nobles

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
05
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Give My Regards to Broad Street

Give My Regards to Broad Street

1984
×
★★
Edit this entry