Sort by

Lady Stardust has logged 378 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Edit this entry  
19
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dying Young

Dying Young

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Jaguar

Jaguar

1996
×
★★
Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★
Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Just Friends

Just Friends

2005
×
Edit this entry  
02
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read prior review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
I Was a Teenage Serial Killer

I Was a Teenage Serial Killer

1993
×
Edit this entry  
22
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Edit this entry