• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Christmas with the Darlings

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • When They See Us

  • Ma

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch