Sort by

𝗠𝗔𝗥𝗧𝗬𝟮𝟬𝟭𝟱𝗠𝗖𝗙𝗟𝗬🎄 has logged 28 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love 'Em and Weep

Love 'Em and Weep

1927
×
★★½
Edit this entry  
27
Zotz!

Zotz!

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vagabond Loafers

Vagabond Loafers

1949
×
★★★
Edit this entry  
16
Malice in the Palace

Malice in the Palace

1949
×
★★★
Edit this entry  
14
Fuelin' Around

Fuelin' Around

1949
×
★★★
Edit this entry  
14
Hokus Pokus

Hokus Pokus

1949
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Confess

I Confess

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bullets or Ballots

Bullets or Ballots

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry