Matty Yay!! has logged 125 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Nixon

Nixon

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jonestown: Terror in the Jungle

Jonestown: Terror in the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Entourage

Entourage

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prophet's Prey

Prophet's Prey

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Des

Des

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ted Bundy: Falling for a Killer

Ted Bundy: Falling for a Killer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hand

The Hand

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Salvador

Salvador

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen K

Citizen K

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Capital in the Twenty-First Century

Capital in the Twenty-First Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry