Beth has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
26
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Edit this entry  
30
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read prior review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry