Sort by

Director Chris has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry