Marvin has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Edit this entry  
21
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry  
06
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Land

Land

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★½
Edit this entry