Sort by

MARYAM 🧸 has logged 52 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Limit

Limit

2022
×
★½
Edit this entry  
14
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2022
×
Edit this entry  
25
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Runway 34

Runway 34

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
For Zeko

For Zeko

2022
×
★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Dead Run

Dead Run

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Route 10

Route 10

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Recalled

Recalled

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess and the Goblin

The Princess and the Goblin

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
I Love You

I Love You

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Oasis

Oasis

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
½
Edit this entry  
07
Bubble

Bubble

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shark Bait

Shark Bait

2022
×
★½
Edit this entry  
12
The Sound of Magic

The Sound of Magic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Love 911

Love 911

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
TKKG

TKKG

2019
×
½
Edit this entry  
14
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Violent Prosecutor

A Violent Prosecutor

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry