Sort by

marybeth has logged 201 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Trojan War

Trojan War

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
May I Please Enter?

May I Please Enter?

2018
×
Edit this entry  
27
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry