marybeth has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry