• All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Maid

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Mortal Wound

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

    ★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★

  • Crime Scene

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Mank

  • The Undoing

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Missing Pizza

    ★★★

  • Dante: A Replication

    ★★★½

  • Gardenia's Natural Life

    ★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Time and Water V

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★½

  • Time and Water IV

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Time and Water III

    ★★★

  • Time and Water II

    ★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★

  • Time and Water

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • The Outsider

    ★★

  • Dracula

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Can You Keep a Secret?

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • The Capture

  • A Confession

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story