• Bo Burnham: Inside

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Let Them All Talk

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • The Fall

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • The Cat and the Moon

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Ma

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Framing John DeLorean

    ★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★★