• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Reclaiming Amy

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Robin's Wish

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Carta Para Além dos Muros

    ★★★

  • Savage X Fenty Show

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • K-12

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • ReMastered: The Lion's Share

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

  • Swallow

    ★★★★★

  • Our Godfather

    ★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★½

  • Grass Is Greener

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★