bia has logged 24 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★
Edit this entry  
29
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Candy

Candy

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
27
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Edit this entry  
09
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Freddie Mercury: The Great Pretender

Freddie Mercury: The Great Pretender

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry