• Jungle Cruise

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★

  • Blood Red Sky

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The 8th Night

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • False Positive

  • Settlers

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Infinite

  • Awake

  • Loki

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Lisey's Story

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oslo

    ★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Ghost Lab

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Move to Heaven

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • I Am All Girls

    ★★★

  • The Djinn

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Finding You

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★★½

  • Here Today

  • June Again

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Innocent

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

  • The Virtuoso

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★½

  • Ride or Die

  • Thunder Force

  • Voyagers

  • Joji

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Homunculus

  • Irul

    ★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Exodus

    ★★★

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Deadly Illusions

  • Long Weekend

    ★★★★

  • Yes Day

  • Sentinelle