Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
That's Wild

That's Wild

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
June Again

June Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Us Kids

Us Kids

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Oslo

Oslo

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
New Order

New Order

2020
×
Edit this entry  
13
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tides

Tides

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Settlers

Settlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Exam

Exam

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Surge

Surge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Memories of the Alhambra

Memories of the Alhambra

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jellyfish

Jellyfish

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry