Kasia has logged 24 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legend

Legend

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Circumstance

Circumstance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tracks

Tracks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry