Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Encounters at the End of the World

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Last Night

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Weird Science

    ½

  • Shrek the Third

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★½

  • The Ninth Gate

    ½

  • Into the Forest

    ½

  • Fish Tank

    ★★★★½

  • Sex, Lies, and Videotape

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★½

  • The Juniper Tree

    ★★★★★

  • The Garden

    ★★★★★