Chris has logged 26 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Reunion

The Reunion

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

The Nightmare Before Christmas: The Original Poem

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horror Europa with Mark Gatiss

Horror Europa with Mark Gatiss

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A History of Horror

A History of Horror

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl, the Mother and the Demons

The Girl, the Mother and the Demons

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mama

Mama

2013
×
★★
Read the review Edit this entry