Sort by
  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Louis C.K.: Sorry

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Leech

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Benediction

    ★★★★½

  • Dune

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★½

  • Vortex

    ★★½

  • France

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Train Again

  • A Hero

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Flag Day

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • Eastwood

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Save Ralph

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Azor

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Mank

    ★★

  • Titi

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • Careless Crime

    ★★★½

  • Notturno

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Wasteland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Extraction

    ½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★

  • There Is No Evil

    ½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Undine

    ★★½

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ½

  • Son of the revolution

  • Atabai

    ½

  • Toman

  • Exodus

    ½