Sort by

Mark has logged 48 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
London Fields

London Fields

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
District B13

District B13

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry