Sort by
  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • The Art of Political Murder

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • One Second

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • 537 Votes

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Run

    ★★

  • Leap

    ★★

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • 76 Days

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Swamp

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • My Prince Edward

    ★★★

  • Archiving Time

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Butt Boy

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Summer Detective

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Wong Ping's Fables 2

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★★½