• Wonder Egg Priority

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Japan Sinks: 2020

  • Hamilton

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • Basketball County: In the Water

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Sol Levante

    ★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Lance

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Helluva Boss

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • The Art of Racing in the Rain

    ★½

  • Voicemails From Strangers

  • Full Force

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Anima

  • Child's Play

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Promare

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Literally Hitler

  • Sarazanmai

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ½

  • Love, Death & Robots: The Dump