Masketta has logged 17 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry