RSS feed for maskull

maskull has logged 42 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
The Mod Squad

The Mod Squad

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Planet 51

Planet 51

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Turbo

Turbo

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
She Killed in Ecstasy

She Killed in Ecstasy

1971
×
★★
Edit this entry  
14
The Bells of St. Mary's

The Bells of St. Mary's

1945
×
★★★
Edit this entry  
14
The East

The East

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The Statue

The Statue

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Edit this entry  
15
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Hansel and Gretel Get Baked

Hansel and Gretel Get Baked

2013
×
★★
Edit this entry  
08
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Edit this entry