Sort by

maskull has logged 591 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Home

Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sarah Prefers to Run

Sarah Prefers to Run

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Executioner Part II

The Executioner Part II

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beneath

Beneath

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Jurassic Prey

Jurassic Prey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
90210 Shark Attack

90210 Shark Attack

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombies: The Beginning

Zombies: The Beginning

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Island of the Living Dead

Island of the Living Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Across the Pacific

Across the Pacific

1942
×
★★★½
Edit this entry  
05
All Through the Night

All Through the Night

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Splatter Beach

Splatter Beach

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Grizzly Park

Grizzly Park

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doomsdays

Doomsdays

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Safelight

Safelight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ugly Dachshund

The Ugly Dachshund

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Shark Week

Shark Week

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's Magic, Charlie Brown

It's Magic, Charlie Brown

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cool World

Cool World

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Marine 4: Moving Target

The Marine 4: Moving Target

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry