RSS feed for maskull

maskull has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Country Crush

Country Crush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amanda & The Alien

Amanda & The Alien

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Riddles of the Sphinx

Riddles of the Sphinx

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
The Eighteenth Angel

The Eighteenth Angel

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
2001 Maniacs: Field of Screams

2001 Maniacs: Field of Screams

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Renegades

Renegades

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dragon Wasps

Dragon Wasps

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beyond Loch Ness

Beyond Loch Ness

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
DC Showcase: Catwoman

DC Showcase: Catwoman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
RED 2

RED 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry