RSS feed for maskull

maskull has logged 248 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Frozen Sasquatch

Frozen Sasquatch

2018
×
★½
Edit this entry  
05
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lair of the Beast

Lair of the Beast

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho Shark

Psycho Shark

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★
Edit this entry  
02
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witches

The Witches

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eko Eko Azarak: The First Episode of Misa Kuroi

Eko Eko Azarak: The First Episode of Misa Kuroi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Creeping Flesh

The Creeping Flesh

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Inquisition

Inquisition

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raptor

Raptor

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Burning Dead

The Burning Dead

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Corpse Party

Corpse Party

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Homecoming

Homecoming

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast Girls

Fast Girls

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost of Camp Blood

Ghost of Camp Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deep Shock

Deep Shock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Canada Day

Canada Day

2017
×
Edit this entry  
01
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Land of Death

Land of Death

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cannibal World

Cannibal World

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Kills: Camp Blood 7

It Kills: Camp Blood 7

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sabata

Sabata

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dam Sharks!

Dam Sharks!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What the Waters Left Behind

What the Waters Left Behind

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Three Faces West

Three Faces West

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Camp Cold Brook

Camp Cold Brook

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Broken Arrow

Broken Arrow

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shalako

Shalako

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry