RSS feed for maskull
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Killer Campout

Killer Campout

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Courage of the North

Courage of the North

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★
Edit this entry  
27
Torture Garden

Torture Garden

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tsunambee

Tsunambee

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sharktopus

Sharktopus

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Werewolf of Washington

The Werewolf of Washington

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strike Witches the Movie

Strike Witches the Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bottoms Up

Bottoms Up

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terror on Tour

Terror on Tour

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Horrors

House of Horrors

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain

Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gargoyles

Gargoyles

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
2012: Curse of the Xtabai

2012: Curse of the Xtabai

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Best Move

Her Best Move

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
All You've Got

All You've Got

2006
×
★★
Edit this entry  
02
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Werewolf Reborn!

The Werewolf Reborn!

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dream Cruise

Dream Cruise

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Sound! Euphonium the Movie - Our Promise: A Brand New Day

Sound! Euphonium the Movie - Our Promise: A Brand New Day

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry