RSS feed for maskull

maskull has logged 706 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Witches

The Witches

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raptor

Raptor

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dam Sharks!

Dam Sharks!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
An Eastern Westerner

An Eastern Westerner

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Devilman Volume 3: Devilman Apocalypse

Devilman Volume 3: Devilman Apocalypse

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Afro Samurai Pilot

Afro Samurai Pilot

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fleet Girls Collection KanColle Movie Sequence

Fleet Girls Collection KanColle Movie Sequence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Hina Spring Special - I Wish Your Dream

Love Hina Spring Special - I Wish Your Dream

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coicent

Coicent

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Arrow of the Orion

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?: Arrow of the Orion

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Purgatory Road

Purgatory Road

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jessica Darling's It List

Jessica Darling's It List

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★★
Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★★
Edit this entry  
11
6-Headed Shark Attack

6-Headed Shark Attack

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seeds

Seeds

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry