• La fiesta del fin del mundo

    ★★★★

  • Anatomy of a Dandy

    ★★★★

  • Baby

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • My Heart Goes Boom!

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Rosa's Wedding

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Schoolgirls

    ★★★

  • Panthers

    ★★★★½

  • Video Blues

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Year of the Discovery

    ★★★★★

  • His House

    ★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Red Heart

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • My Mexican Bretzel

    ★★★

  • Violeta no coge el ascensor

    ★★

  • The Booksellers

    ★★½

  • The Queen of the Lizards

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Si me borrara el viento lo que yo canto

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★½

  • A Thief's Daughter

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★½

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Nimic

    ★★½

  • The Traitor

    ★★★★

  • The Bears' Famous Invasion of Sicily

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • A White, White Day

    ★★★

  • I Can Quit Whenever I Want

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Watermelon Juice

    ★★★★

  • Hi, A.I.

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Histèria de Catalunya

    ★★★

  • Samantha Hudson, a story about faith, sex and electro-queer

    ★★★

  • Growing Up

    ★½

  • The Image Book

    ★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Whore and Beloved

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Histeria de España

    ★★★

  • La transacción

    ★★★

  • Veronica

    ★★★½

  • Good Manners

    ★★★★

  • Lots of Kids, a Monkey and a Castle

    ★★★

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • La maldita primavera

    ★★★½

  • Nos parecía importante

    ★★★★

  • Sex, Maracas & Chihuahuas

    ★★

  • Fire at Sea

    ★★★

  • Girl Asleep

    ★★½

  • The Clan

    ★★★