Chris has logged 25 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry