Sort by

MasterSlayer has logged 189 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Boss

The Boss

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Race

Race

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry