• Los Simuladores: La Película

    ★★★★★

  • The Wrath of God

  • Men

  • The Thirst

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Un arma en la casa

  • Casting

  • The K.E.O.P/S System

  • Adán & Esteban

  • Petite Fleur

  • The Northman

  • Deep Water

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • L'état et moi

  • The Novelist's Film

  • Both Sides of the Blade

  • Dark Glasses

  • The Middle Ages

  • Kimi

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Echoes

  • Hatching

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

  • Mansión Helada

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Album for the Youth

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Sola

  • Corsini Sings Blomberg & Maciel

    ★★★★★

  • About My Family During the Pandemic

  • The Harder They Fall

  • Fanny camina

  • No Time to Die

  • Good Day

  • Delivery Night

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Cry Macho

  • Benediction

  • The Humans

  • The Bones

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • Malignant

  • Parallel Mothers

  • Candyman

  • Don't Breathe 2

  • Soul of a Beast

    ★★★★★

  • Mad God

  • Zeros and Ones

  • Beckett

  • The Green Knight

    ★★★★★