• The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★½

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★

  • No Gogó do Paulinho

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Slender Man

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

  • Jigsaw

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Creep 2

  • Jeepers Creepers 3

  • Cult of Chucky

    ★★

  • 1922

    ★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★