Sort by
  • Distant Voices, Still Lives

    ★★★★★

  • Girlfriends

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Hi, Mom!

    ★★★★½

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★★

  • Freddy Got Fingered

    ★★★★½

  • Vortex

    ★★★★★

  • PlayTime

    ★★★★★

  • Anguish

    ★★★★★

  • Contempt

    ★★★★★

  • Paths of Glory

    ★★★★★

  • My Dinner with Andre

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Call Me When You Get Home

    ★★★★★

  • Minority Report

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½