• Don't Look Up

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Freaks Out

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Vigil

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Mandibles

    ★★★★½

  • The Last Matinee

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★★

  • Strange but True

    ★★★½

  • Anna

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Foxtrot

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Split

    ★★½

  • Let Her Out

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • The Visit

    ★★★★

  • Sinister 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Honeymoon

    ★★★★

  • Lucy

    ★★½

  • Alleluia

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • Backcountry

    ★★★½

  • The Sacrament

    ★★★½

  • Locke

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★

  • Skyfall

    ★★★