Sort by

mathieuonge has logged 40 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reptile

Reptile

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Three Musketeers: D'Artagnan

The Three Musketeers: D'Artagnan

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hot Dog

Hot Dog

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Ego Trip

Ego Trip

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
File 13

File 13

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Duo

Duo

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gold Brick

Gold Brick

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Handsome Bastard

Requiem for a Handsome Bastard

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tetris

Tetris

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Farador

Farador

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hunting The Northern Godard

Hunting The Northern Godard

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Delicious

Delicious

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry