• 9

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Cover

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tell Me When

    ★★★½

  • The Midnight Sky

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Holidate

  • Rebecca

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Another Round

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ½

  • Desperados

    ★½

  • Force of Nature

    ½

  • Normal People Confessions

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • The Last Dance

  • A Quiet Place Part II

  • Bloodshot

  • The Way Back

  • The Night Clerk

    ½

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Sylvie's Love

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★

  • Spree

  • 6 Underground

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Lost Time

  • The Ninth

    ★★★

  • Last Christmas

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • In the Tall Grass

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ½